[Rozmiar: 2017 bajtów][Rozmiar: 1709 bajtów]


  O MNIE

Ukończyłem Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania i praca zawodowa związały mnie z województwem warmińsko-mazurskim i ochroną ptaków, w szczególności rzadkich gatunków ptaków drapieżnych. Ich ochroną zajmowałem się zarówno w ramach pracy zawodowej oraz działając w organizacjach pozarządowych (w latach 90. jako Prezes Komitetu Ochrony Orłów oraz członek  Zarządu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków). Obecnie mieszkam nad Jeziorakiem na Pojezierzu Iławskim. Jestem autorem publikacji naukowych i popularyzujących wiedzę o ptakach drapieżnych, wykonawcą planów ochrony obszarów chronionych oraz ekspertyz ornitologicznych.

Fotografią zajmuję się od kilkunastu lat. Od 2005r. jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Byłem dwukrotnie nagradzany w konkursie na Fotografa Roku Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Moje zdjęcia ukazują się w publikacjach poświęconych przyrodzie, głównie obszaru Pojezierza Iławskiego,  w książkach (m.in. wydawnictwa Multico), kalendarzach. Kilkadziesiąt zdjęć mojego autorstwa znajduje się na stałej ekspozycji przyrodniczej w Muzeum w Kwidzynie

http://zamek.kwidzyn.pl/index.php?p=muzeum&a=wystawy&aid=14

Swoje zdjęcia ukazujące piękno przyrody Pojezierza Iławskiego prezentowałem na indywidualnych wystawach m.in. w: Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, Białowieskim Parku Narodowym, Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Centrum Kultury w Ostródzie, Kawiarni Yellow w Iławie. Moja praca prezentowana była również na zbiorowej wystawie Laureatów Konkursu Fotograficznego "Łowca Polskiego"  im. Włodzimierza Puchalskiego w 2001r.

Kontakt:
Maciej Rodziewicz
e-mail: poczta(at)maciejrodziewicz.pl
tel. kom.: +48 661 662 303

                                                            M.Rodziewicz - wszelkie prawa zastrzeżone